10 Nových funkcí

16. září 2008 v 11:21 | ASC |  Total commander

10 nových funkcí pro Total Commander


1.4.2008 - Tentokrát jsme pro vás připravili desítku doplňků pro souborového manažera Total Commander. Zkuste vytvářet AVI soubory z fotografií; dekomprimovat 7Zip archív; vypalovat CD a DVD; ripovat hudbu do MP3 a dělat další věci přímo z TC.
Total Commander (TC) je všestranným souborovým manažerem. Před nějakou dobou jsme vás v tomto článku informovali o tzv. zásuvných doplňcích. S jejich pomocí lze TC naučit novým funkcím a kouskům. Díky tomu již například nebudete muset spouštět prohlížeč obrázků, vypalovací program, editovat systémový registr, startovat dekomprimační program 7Zip atd.
Pro TC existují desítky, možná i stovky různých zásuvných doplňků. My jsme vybrali jen některé z nich a krátce vám je představíme. Další můžete nalézt na stránkách Totalcmd.net či na Totalcmd.pl.
Instalace a zprovoznění doplňků není vždy nejjednodušší. Proto se podívejte do našeho článku, kde jsme popisovali jak na to. Ve většině případů stačí postupovat obdobně.
Doplňky WFX
A nemůžeme začít jinde, než u vypalování. Po instalaci tohoto plug-inu je možné v TC vypalovat na disky typu CD a DVD. Z datových formátů zvládá Data CD/DVD, DVD-Video a Audio CD. Do budoucna autor plánuje přidat podporu ISO/CUE, VideoCD, Super Video CD, UDF Data CD. Mimo to dokáže právě vypálená data také verifikovat (zkontrolovat), poradí si s mazáním přepisovatelných médií a navíc dokáže zobrazit podrobnosti o jednotlivých mechanikách. Práci se zásuvným modulem můžete začít po stisknutí Alt + F1 či Alt + F2 a vybráním položky Místa v síti.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (824 KB).
  Řada programů se přidává do startovací sekvence Windows. Výhoda sice spočívá v tom, že se zapnou bez vašeho zásahu, avšak pak zbytečně ubírají na výkonu PC a zároveň zabírají místo v systémové části hlavní lišty. Nechcete startovat jen ty, které opravdu potřebujete? Které se spouštějí se můžete dozvědět v registru Windows, anebo díky tomuto doplňku. Po instalaci se pod položkou Místa v síti zobrazí informace, odkud se spouštějí. Pod položkou potom uvidíte konkrétní program. Entrem ho můžete zakázat a klávesou Delete potom smazat.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (94 KB).
  Tento doplněk umožňuje ripovat, tedy ukládat hudbu z Audio CD do komprimovaných souborů a také provádí konvertování mezi formáty navzájem. Podporovány jsou formáty - WAV, MP3 a OGG.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (902 KB).
  Doplňky WCX
  Díky tomuto rozšíření máte možnost vytvořit AVI soubor z BMP souborů (fungují i JPEG), anebo pomocí stisknutí kláves Ctrl + Page Down extrahovat jednotlivé snímky a zvukovou stopu z videa. Nezapomeňte při instalaci doplňku zadat do pole "Všechny soubory s příponou" koncovku AVI. Rozšíření pak naleznete pod volbou Soubor -> Komprimovat, respektive Extrahovat.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (233 KB).
  Tento doplněk pochází, stejně jako ten předchozí, od stejného autora. Tento slouží nejen k zobrazování animovaných GIFů přímo v TC, ale také umožňuje ukládat z nich jednotlivé obrázky do samostatných souborů. Nezapomeňte při instalaci doplňku zadat do pole Všechny soubory s příponou GIF.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (185 KB).
  Komprimační archív 7Zip si své příznivce získal. Proto pokud ho používáte, anebo nepoužíváte, ale máte o něj zájem, máte možnost nainstalovat si doplněk, který s tímto formátem bude pracovat přímo v TC. Opět při instalaci nezapomeňte asociovat s koncovkou 7Zip.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (195 KB).
  Díky tomuto doplňku můžete pracovat s image soubory (NRG, ISO, MDF atd.), respektive je prohlížet. V instalaci přidejte typy image souborů, které chcete otvírat a pak již s nimi pracujete jako s klasickým archivovaným souborem.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (28 KB).
  Doplňky WLX
  Po instalaci tohoto doplňku máte možnost pomocí klávesy F3 prohlížet informace o souborech EXE, DLL atd. Lehce tak odhalíte jeho výrobce, verzi, datum vytvoření a další podrobnosti.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (103 KB).
  Jestliže pro zobrazování souborů používáte miniatury, tedy možnost vidět obrázky v malých náhledech a trápí vás, že to nejde například i u videa, či PDF dokumentů, tak tento doplněk vám to umožní.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (32 KB).
  Závěrem něco navíc
  TC Plugins Manager není sice doplňkem, avšak slouží k pohodlnější instalaci, odinstalaci a lepší orientaci ve vašich doplňcích. Po jeho rozbalení ho spusťte, najděte soubor C:\Windows\wincmd.ini a zobrazí se seznam instalovaných doplňků. Ty můžete nyní lehčeji konfigurovat.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (620 KB).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama